Správny podklad pod zámkovou dlažbou

Dlažba môže byť len taká dobrá, ako dobrý je podklad.

 

Správny podklad pod zámkovou dlažbou

 

Zámková dlažba

Zámková dlažba je typ dlažby, ktorý sa skladá z jednotlivých dlaždíc tak, aby do seba navzájom zapadali, vďaka čomu je tento typ dlažby charakterizovaný vysokou stabilitou a dobrou odolnosťou najmä pri horizontálnom posune.

Zámková dlažba má niekoľko výhod, no medzi najväčšie patrí možnosť opätovného použitia a jednoduchej opravy. Dlaždice stačí len vybrať a potom ich následne uložiť späť. Jednotlivé dlaždice môžu mať rôzne farebné odtiene, vďaka ktorým je možné vytvárať rôzne obrazce, či dokonca dopravné značenia. Špáry medzi nimi sú vypĺňané pieskom frakcie 0-4mm. Jednou z najdôležitejších častí zámkovej dlažby je nepochybne podkladová vrstva a môžeme povedať, že kvalita celej dlažby závisí najmä od kvality podkladovej vrstvy. Preto jej výber a tiež realizáciu nemožno podceniť.

 

Podkladová vrstva

Podkladová vrstva je jednou z najdôležitejších častí zámkovej dlažby, na ktorú sa ukladajú jednotlivé dlaždice. Ukladá sa na vopred zhutnený základ, pričom by sa mal podklad chrániť pred mrazom.

Čo sa týka postupu tvorby podkladovej vrstvy, tak najprv sa realizujú výkopové práce a následne sa navezie drvený betón, štrk alebo kamenivo, ktoré zhutníme pomocou žaby.

V ďalšom kroku sa položia obrubníky a danú plochu zabetónujeme. Po betonáži vyrovnáme plochu s makadámom 4/8 a úplne na záver položíme dlažbu do makadámového lôžka.

Hrúbka podkladovej vrstvy závisí od prírodnej pôdy, ale najmä od dopravného zaťaženia. Pri chodníkoch je to približne 15-20 cm, no pri viac zaťažených plochách, po ktorých sa pohybujú vozidlá to môže byť až 30-40 cm.

Kde pôsobíme?

Bratislava a okolie, Senec a okolie, Šamorín a okolie, Galanta a okolie, Trnava a okolie

Zameranie a poradenstvo

Poradíme a zameráme stavbu a následne Vám pošleme presnú cenovú ponuku.

Kompletný servis

Máme stroje, nákladné autá a techniku. Vieme ponúknuť kompletný servis od navozenia materiálu až po profesionálnu a odbornú prácu.

Záruka a servis

Na všetky dodané služby a aj materiály poskytujeme servis a záruku.

Napíšte nám!

Exterierstav spol. s.r.o.

Studené, 90044, Most pri Bratislave
Slovenská republika
E-mail: exterierstav@gmail.com
Prevádzková doba - 8:00-17:00
Sobota - 8:00 - 12:00
Juhos Arpád
cenové ponuky, poradenstvo
+421 905 806 775
Richard Botló
zameranie, poradenstvo
+421 908 423 553