Správny postup exterierových prác

Zemné práce, prípravne terénne práce, kladenie obrubníkov a kladenie zámkovej dlažby

 

Postup exteriérových prác

Každý dom má svoju históriu výstavby a každý dom je niečím špecifický. Niektoré domy je možné postaviť za 3 mesiace, pričom iné sa stavajú a dokončujú aj niekoľko rokov. Prečo sa to však deje? Dĺžka výstavby domu nezávisí len od náročnosti samotnej výstavby, ale taktiež aj od náročnosti exteriérových prác, bez ktorých by sa dom nemohol začať stavať.

Pri výstavbe  domu je potrebné si určiť postup exteriérových prác, ktorý je pri každom dome iný a ku každému jednému musíme pristupovať osobitne. Postup sa volí podľa umiestnenia domu, terénu, okolitých podmienok, ktoré by mohli vplývať na výstavbu domu a rôznych iných faktorov. Veľký vplyv na náročnosť exteriérových prác a následne aj na výbere vhodného postupu prác má sklon terénu, na ktorom sa bude dom stavať. Inak sa postupuje pri dome, ktorý bude stáť vo svahu, ako keď sa stavia dom na rovine.

Aj keď postup exteriérových prác volíme pri každom dome iný, väčšinou sa začína pracovať odzadu domu a postupne pokračujeme dopredu. To však závisí najmä od toho, z ktorej strany máme prístup na pozemok. Domy sú zvyčajne obklopené ďalšími susednými domami z troch strán a tým pádom máme možnosť dostať sa na pozemok len priamo z ulice. 

Pri navrhovaní exteriéru berieme do úvahy veľkosť pozemku, terén a najmä to, koľko voľného priestoru máme na pravej a ľavej strane od domu. Exteriér sa snažíme navrhnúť vždy tak, aby bol funkčný a priestranný.

Samotné exteriérové práce pozostávajú z niekoľkých operácií, pri ktorých sa musí zachovať určitá postupnosť. Najprv sa realizujú výkopové práce, aby sa mohli postaviť základy, vsakovačky a zaviesť prípojky. Ďalej sa realizujú podklady na spevnené plochy, obrubníky a múry. Pred finálnou fázou prichádzajú na rad zemné práce ako je vyrovnanie pozemku a podobne. A na konci sa môže pokladať dlažba.

 

Kde pôsobíme?

Bratislava a okolie, Senec a okolie, Šamorín a okolie, Galanta a okolie, Trnava a okolie

Zameranie a poradenstvo

Poradíme a zameráme stavbu a následne Vám pošleme presnú cenovú ponuku.

Kompletný servis

Máme stroje, nákladné autá a techniku. Vieme ponúknuť kompletný servis od navozenia materiálu až po profesionálnu a odbornú prácu.

Záruka a servis

Na všetky dodané služby a aj materiály poskytujeme servis a záruku.

Napíšte nám!

Exterierstav spol. s.r.o.

Studené, 90044, Most pri Bratislave
Slovenská republika
E-mail: exterierstav@gmail.com
Prevádzková doba - 8:00-17:00
Sobota - 8:00 - 12:00
Juhos Arpád
cenové ponuky, poradenstvo
+421 905 806 775
Richard Botló
zameranie, poradenstvo
+421 908 423 553