Záhradné ploty, oplotenia rodinných domov

Oplotenie, záhradné ploty, pletivové ploty

 

Pletivové oplotenie

Nie je plot ako plot. Pri výbere vášho budúceho oplotenia by ste sa preto mali zamyslieť aj nad tým, akú úlohu bude plniť. Ak sa uspokojíte aj s úplným základom, pletivové oplotenie pre vás bude to pravé.

Hlavnou úlohou akéhokoľvek oplotenia je ohraničenie pozemku, no dôležitú rolu tu zohráva aj ochrana súkromia. Podľa toho, čo je pre vás najpodstatnejšie, by ste si mali vyberať aj druh oplotenia. Jednotlivé druhy plotov majú svoje výhody ale aj nevýhody, či už je to z hľadiska bezpečnosti, životnosti, pevnosti a zabudnúť nesmieme ani na estetickú stránku.

Okrem úlohy, ktorú by mal plot plniť, je tak dobré myslieť aj na celkový dizajn a architektúru. Každému domu sa hodí iný plot, preto treba zvážiť, ktoré oplotenie bude to pravé pre váš pozemok. Aby plot korešpondoval s prostredím, mala by farba, materiál aj charakter oplotenia ladiť s celkovým štýlom vášho domu. Vyberať môžete z drevených, betónových, kovových, plastových, živých a pletivových plotov. My sa pozrieme bližšie práve na ten posledný menovaný.

Pletivové oplotenie ponúkne hneď niekoľko pozitív - je najlacnejšie, vybudujete ho najrýchlejšie a je najjednoduchšie na údržbu. Práve pre tieto fakty je to veľmi časté a obľúbené riešenie pre majiteľov pozemkov. Plot z pletiva je skvelou voľbou na presné ohraničenie pozemku, najmä ak je váš pozemok skutočne rozsiahly. Využíva sa preto prevažne na oplotenie záhrad, parkovísk, sadov, ihrísk, stavebných, firemných pozemkov a ďalších veľkých plôch.

Pletivové oplotenie sa postaví rýchlo, jednoducho a nezaťaží váš rozpočet až tak výrazne ako iné druhy plotov. Na zvýšenie bezpečnosti môžete pridať aj ostatný drôt, no táto možnosť sa naozaj využíva skôr na ochranu veľkého územia ako sú práve záhrady, parkoviská či stavby.

Pri pletive nám celkom neodpadá ani potrebná údržba, plot je nutné v pravidelných intervaloch pretierať proti korózii. Je tu však aj možnosť dať si svoj plot poplastovať alebo pozinkovať, čím jednak zvýšite jeho životnosť a tiež vám odpadnú starosti s údržbou. Prípadne si môžete rovno zadovážiť pozinkovaný plot (má silnejšie drôty) alebo poplastovaný plot (tenšie drôty, je však bezúdržbový).

A napokon - vďaka rýchlej a jednoduchej montáži a tiež ľahkej dostupnosti materiálu, si pletivový plot dokážete postaviť aj svojpomocne.

Pletivové oplotenie však so sebou prináša aj negatíva. Medzi tie najpodstatnejšie nepochybne patrí nedostatočná ochrana súkromia. Pletivo síce poskytne základnú ochranu vášho pozemku, no pred zrakmi okoloidúcich vás už neochráni. Tiež nebude žiadnou prekážkou pre hluk z blízkej komunikácie a vôbec vám nepomôže ani počas silných vetrov či dažďov.

Ďalším negatívom je aj slabá bezpečnosť – pletivo zlodejov naozaj neodradí a z tohto hľadiska je to najslabšie zabezpečenie aké jednotlivé druhy plotov ponúkajú. Pletivové ploty nemajú dlhú životnosť, ani pri pravidelnej údržbe vám donekonečna nevydržia. Počítať treba aj s chatrnejšou konštrukciou – napríklad veľké množstvo snehu môže značne narušiť ich statiku.  A spomenúť treba aj estetickú stránku – pletivo nepochybne nie je materiálom, ktorý vášmu domu a okoliu pridá na kráse.

Pletivové oplotenie má svoje pre aj proti, preto je dobré si vopred zvážiť, či práve tento druh oplotenia bude váš pozemok tým správnym riešením. 

 

 

 

 

Kde pôsobíme?

Bratislava a okolie, Senec a okolie, Šamorín a okolie, Galanta a okolie, Trnava a okolie

Zameranie a poradenstvo

Poradíme a zameráme stavbu a následne Vám pošleme presnú cenovú ponuku.

Kompletný servis

Máme stroje, nákladné autá a techniku. Vieme ponúknuť kompletný servis od navozenia materiálu až po profesionálnu a odbornú prácu.

Záruka a servis

Na všetky dodané služby a aj materiály poskytujeme servis a záruku.

Napíšte nám!

Exterierstav spol. s.r.o.

Studené, 90044, Most pri Bratislave
Slovenská republika
E-mail: exterierstav@gmail.com
Prevádzková doba - 8:00-17:00
Sobota - 8:00 - 12:00
Juhos Arpád
cenové ponuky, poradenstvo
+421 905 806 775
Richard Botló
zameranie, poradenstvo
+421 908 423 553